Funkcjonalna łazienka

Jeżeli chcemy urządzić funkcjonalną łazienkę, to wcale nie jest to łatwe zadanie. Nie oznacza to jednak, iż jest ono niemożliwe. Nawet na małej powierzchni można urządzić pomieszczenie, w którym będziemy czuć się komfortowo i z łatwością wykonamy wszelkie codzienne czynności higieniczne. Funkcjonalna łazienka musi zapewniać komfort wszystkim użytkownikom. Dlatego też należy uwzględnić ich rozmaite potrzeby. To bywa dość skomplikowane, gdy dysponujemy raczej niewielkim metrażem. Jednak funkcjonalna łazienka może być stworzona w każdym pomieszczeniu.

Szczególnie jest to trudne, gdy jedna z osób marzy o prysznicu, a druga znów nie wyobraża sobie życia bez codziennej kąpieli. W takiej sytuacji funkcjonalna łazienka może być trudna do urządzenia, albowiem, jeśli na niewielkiej przestrzeni umieścimy oba rozwiązania, to okaże się, iż nie ma już miejsca na inne elementy wystroju. Na szczęście również i w takiej sytuacji można znaleźć sposób na to, aby łazienka była funkcjonalna. Okazuje się, że istnieje możliwość wybrania wanny z funkcją prysznica. Wtedy wystarczy po prostu zainstalować dodatkowy parawan.

funkcjonalna łazienka

Funkcjonalna łazienka – codzienny komfort jej użytkowania

Jak więc stworzyć przestronne i wygodne pomieszczenie? Funkcjonalna łazienka to przede wszystkim miejsce dostosowane do naszych potrzeb. Aby przestrzeń ta miała wymiar praktyczny, to należy między innymi dopasować wyposażenie do wielkości oraz kształtu danego pomieszczenia. Ważna jest również wyżej wspomniana wielofunkcyjność, co oznacza, że warto zainwestować w wannę wraz z parawanem czy miskę sedesową z wbudowanym bidetem. Dzięki temu nie rezygnując z przestrzeni zyskamy więcej funkcjonalności. Jeśli chodzi o umywalkę, to w jej przypadku raczej nie rezygnujmy z rozmiaru, gdyż mogłoby to znacząco wpłynąć na wygodę korzystania z niej.

Funkcjonalna łazienka często posiada opływową umywalkę i wannę, które wyglądają niezmiernie estetycznie. Aby zyskać odrobinę przestrzeni można zrezygnować wanny na rzecz kabiny prysznicowej czy nawet brodzika. Można też oczywiście wybrać odwodnienie liniowe, co wygląda niezmiernie nowocześnie. Dzięki temu powstaje nie tylko funkcjonalna łazienka, ale równocześnie ma ona nowoczesny wygląd. Jeśli jednak pragniemy zachować wannę, to zdecydowanie najlepiej wybrać model, który nie zajmuje dużo miejsca, a więc narożny bądź o asymetrycznym kształcie.

Sposób na aranżację funkcjonalnej łazienki

Projektując niewielką łazienkę, możemy mieć sporo dylematów i problemów z doborem odpowiednich sprzętów. Niestety dość często trzeba iść na kompromisy, gdyż tylko w ten sposób może powstać funkcjonalna łazienka. Najlepiej trzymać się zasady, że im mniej, tym też korzystniej. Szczególnie dobrze to się sprawdza na niedużych przestrzeniach, gdzie każdy centymetr może znacząco wpływać na nasz komfort użytkowania. Funkcjonalna łazienka nie tylko musi być praktyczna, ale równocześnie powinna być estetyczna, gdyż tylko wtedy będziemy się w niej czuć dobrze.