Łazienka w bloku – pomysły i inspiracje

Mała łazienka wcale nie musi być dla nas problemem aranżacyjnym. Okazuje się, że nawet łazienka w bloku może być urządzona modnie i funkcjonalnie. Jednakże projekt tego typu wnętrza musi być naprawdę dobrze przemyślany. Dlatego też, zanim zabierzemy się za urządzanie owej przestrzeni, dokładnie zastanówmy się nad jej możliwościami, a także naszymi potrzebami. Wtedy uda nam się dostosować aranżację do owych wymogów. Jak sprawić, aby łazienka w bloku była estetyczna, a przy tym posiadała również walory praktyczne?

Gdy urządzana jest łazienka w bloku, to przede wszystkim należy się zastanowić, jakie wyposażenie planujemy w niej umieścić. W niewielkiej łazience znacznie lepiej sprawdzi się prysznic, albowiem nie zajmuje on tak dużo przestrzeni, jak ma to miejsce w przypadku wanny. Na taki prysznic potrzeba około 70 cm na 70 cm. Jeśli dysponujemy wnęką, to możemy właśnie w niej zrobić ów natrysk. To spora oszczędność przestrzeni. W małej łazience dobrym rozwiązaniem jest też brodzik bez kabiny. Warto o tym pomyśleć, gdyż dzięki temu można oszczędzić sporo przestrzeni. Łazienka w bloku wymaga często sporej ilości kompromisów.

łazienka w bloku

Funkcjonalna łazienka w bloku

Jeśli chcemy, aby nasza łazienka w bloku była funkcjonalna, to dobrym rozwiązaniem może być kabina prysznicowa. Jest to wprawdzie droższe i bardziej wymagające rozwiązanie niż w przypadku samodzielnego brodzika, to jednak pozwala na dodatkowe funkcje. Kabina prysznicowa nie tylko wygląda bardzo estetycznie, ale równocześnie można w niej zainstalować takie dodatki jak na przykład hydromasaż. Jeśli nasza łazienka w bloku jest mniejsza, to możemy w takiej sytuacji wybrać kabinę pięciokątną lub też półokrągłą. To zdecydowanie pozwoli nam zaoszczędzić odrobinę miejsca, jednak musimy mieć świadomość, iż znacząco może to wpłynąć na wygodę korzystania.

Mała łazienka w bloku niestety zmusza nas do rezygnacji z niektórych rozwiązań, jednak wcale nie oznacza to, iż nie możemy stworzyć przestrzeni, która będzie dla nas w pełni wygodna. Urządzając tego typu przestrzeń, sprawdźmy, czy na pewno mamy pełną swobodę ruchów podczas korzystania z wszelkich urządzeń. Istnieją pewne standardowe wytyczne, które musimy koniecznie spełnić. Taka łazienka w bloku nie tylko może być więc funkcjonalna, ale równocześnie też estetyczna. Każdy może stworzyć przestrzeń idealnie spełniającą jego wszelkie oczekiwania.

Łazienka w bloku – aranżacja minimalistyczna

Jeśli chodzi o tego rodzaju pomieszczenie, to dość dobrze sprawdza się w jego przypadku aranżacja minimalistyczna. Łazienka w bloku nie należy raczej do obszernych, w związku z czym warto wygospodarować jakoś wolną przestrzeń. Postarajmy się zminimalizować ilość przedmiotów oraz wszelkich dodatków. To nie tylko korzystnie wpłynie na wygląd owego miejsca, ale przy tym znacznie zwiększy jego funkcjonalność. Minimalistyczna łazienka jest bowiem znacznie bardziej przestronna, a dzięki temu łatwiej nam będzie po niej się przemieszczać. Warto więc wypróbować tego typu minimalistyczną aranżację.