Kabiny prysznicowe

kabiny prysznicowe

Z dobrych materiałów, estetycznie wykonane i funkcjonalne

Kabiny prysznicowe to gwarancja mniejszego zużycia wody niż ma to miejsce przy korzystaniu z wanny. To także możliwość szybkiej kąpieli oraz oszczędność miejsca w łazience. Planując remont łazienki, warto zatem wziąć pod uwagę wymianę wanny na prysznic lub zamianę starego prysznica na lepszy model. Remont łazienki należy do najbardziej uciążliwych i najbardziej kosztownych i nikt nie będzie chciał do niego wracać. Dlatego też warto zdecydować się jedynie na takie urządzenia sanitarne, które bezawaryjnie będą eksploatowane przez długi czas.

Kabiny prysznicowe dostępne w naszej ofercie, to wybór wielu wysokiej jakości modeli, które można dopasować do łazienek o różnej wielkości i wystroju. Wystarczy zajrzeć do sklepu z wyposażeniem łazienek, by zorientować się, że kabiny prysznicowe różnią się nie tylko ceną, ale materiałami, z jakich je wykonano, konstrukcją i wyglądem.

Na co zwrócić uwagę wybierając kabiny prysznicowe?

Podczas zakupu należy wybierać kabiny prysznicowe dobrej jakości, czyli takie, które zostały wykonane z odpowiednich materiałów, są wykończone solidnie i starannie. Uważa się, że najlepsze kabiny prysznicowe to te, w których woda jest odprowadzana do brodzika przez rynienki znajdujące się na dole. Istotne są także solidne uszczelki, które będą zabezpieczały przed dodatkową wilgocią w łazience. Ponadto trzeba pamiętać, że kabiny prysznicowe powinny być wyposażone w drzwi zamykające się bez żadnych oporów. Uchwyty z kolei mają być łatwe do chwycenia wilgotnymi rękami.

Solidne drzwi powinny być wyposażone w szkło hartowane, aby w jak największym stopniu zapewnić domownikom bezpieczeństwo. Często stosowanym materiałem jest tworzywo sztuczne (polistyren), które łatwo utrzymać w czystości.

Jednak trzeba pamiętać, że kabiny prysznicowe tego typu nie są tak odporne i łatwo o zarysowania. Warto zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe posiadające dodatkową powłokę ochronną, co pozwoli na łatwe utrzymanie w czystości. Osoby, które cenią sobie wygodę i chcą jak najlepiej wypocząć podczas kąpieli, mogą zainwestować w takie dodatki, jak deszczownica albo hydromasaż.

Miejsce ustawienia kabiny prysznicowej

Wiele osób nie zastanawia się, w jakim miejscu łazienki kabiny prysznicowe będą wyglądały najlepiej. Od razu jest ona stawiana w jednym z rogów wnętrza. Jest to oczywiście najłatwiejsze rozwiązanie, jednak warto wiedzieć, że nie jedyne. W pierwszej kolejności montując kabiny prysznicowe należy oczywiście zwracać uwagę na to, jak wygląda instalacja wodna oraz układ kanalizacji. Kabiny prysznicowe są montowane na brodziku o różnej wysokości albo bezpośrednio na podłodze. Konsekwencją źle określonego odpływu jest to, że woda zacznie wypływać poza kabinę. Jeżeli kabiny prysznicowe mają stać w rogu, korzystniej postawić swój wybór na brodzik, który będzie wygodniejszy w montażu i tańszy.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem, czy wolno stojące?

Szukając modelu z brodzikiem, łatwo można zauważyć, że bardzo szeroki jest wybór komponentów, z jakich jest wykonany brodzik. Kabiny prysznicowe mogą być wyposażone w brodzik z akrylu, ceramiki, tworzywa kompozytowego albo stali emaliowanej. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wybór będzie zależny od oczekiwań domowników. Z kolei kabiny prysznicowe wolno stojące są świetną propozycją przy dużych łazienkach. Jest to rozwiązanie niezwykle efektowne, ale trzeba zweryfikować na projekcie odpływ wody. Są również osoby, które decydują się na to, by prysznic był w łazienkowej wnęce i zabudowany drzwiami wnękowymi. Jeżeli ktoś ma bardziej nietypowe wymagania, część producentów oferuje kabiny prysznicowe na zamówienie, jednak wtedy należy liczyć się z większym kosztem.

Kabiny prysznicowe wolnostojące
kabiny prysznicowe z brodzikiem

Zakup kabiny prysznicowej za pośrednictwem naszej firmy

Możliwości są duże, a wszystko zależy od tego, do jakiego typu łazienek są wybierane kabiny prysznicowe. Osoby, które chcą zaopatrzyć się w wysokiej klasy urządzenia sanitarne zapraszamy do naszego punktu. Nasi pracownicy będą w stanie podpowiedzieć, jakie kabiny prysznicowe są warte uwagi biorąc pod uwagę konkretną łazienkę. Stworzyliśmy setki projektów łazienek, które całkowicie spełniły oczekiwania naszych klientów, dlatego w razie jakichkolwiek trudności z aranżacją albo określeniem miejsca, w którym kabiny prysznicowe będą najlepszym rozwiązaniem, możemy pomóc zarówno w zakresie pomiaru, jak i stworzenia projektu na miarę oczekiwań.

Ponieważ chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do najlepszych na rynku produktów, nasz asortyment obejmuje kabiny prysznicowe jedynie renomowanych firm. Znaleźć można u nas wyroby takich producentów, jak Ravak, Cersanit, Durasan, Aquaform, czy Radaway. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu, kabiny prysznicowe kupione za naszym pośrednictwem, będą mogły być przez wiele lat użytkowane, zachowując swój atrakcyjny wygląd. Proponowane produkty są odporne i wytrzymałe.