Łazienka dla osób z niepełnosprawnością

Osoby z niepełnosprawnością często mają ograniczone ruchy, a ich problemy z poruszaniem znacząco wpływają na obniżenie komfortu w codziennym funkcjonowaniu. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością jest czymś, co powinno być zaplanowane pod kątem potrzeb danej osoby i tego, w jakim stopniu potrafi sobie poradzić. Decydując się na zorganizowanie łazienki pod kątem osoby starszej albo z niepełnosprawnością, trzeba wiele przemyśleć już na etapie projektu. Istotne są chociażby takie detale, jak szersze drzwi albo usunięcie progu.

Wszystkie znajdujące się we wnętrzu urządzenia powinny być łatwo dostępne dla osoby poruszającej się na wózku tak, aby czuła się w łazience dobrze i nieskrępowana. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością, która zostanie stworzona przy współpracy z naszą firmą będzie stanowiła miejsce, w którym użytkownik będzie się czuł swobodnie. Osoby z niepełnosprawnością każdego dnia borykają się z wieloma trudnościami, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Dobrze przygotowana łazienka dla osób z niepełnosprawnością sprawi, że w domu tych trudności będzie mniej, a codzienne zabiegi higieniczne będą łatwiejsze.

łazienka dla niepełnosprawnych

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością – jak jest wyposażona?

W pierwszej kolejności ważne jest to, aby zrezygnować z wanny. Łazienka z prysznicem dla osób z niepełnosprawnością będzie zdecydowanie bardziej wygodna. Przy okazji zakupu prysznica, warto pamiętać o udogodnieniach, które znacząco wpłyną na wygodę. W tym celu kupuje się specjalne siedziska, na które osoba z niepełnosprawnością może przenieść się z wózka, czy uchwyty pozwalające na podtrzymanie. Warto też zrezygnować z brodzika na rzecz specjalnej maty. Łazienka z prysznicem dla osób z niepełnosprawnością powinna mieć baterię podtynkową, zajmującą mniej miejsca i pozwalającą na wygodną regulację wysokości słuchawki. Wybierając elementy, które będą pod prysznicem, należy brać pod uwagę wyroby dobrych producentów, którzy gwarantują, że posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty.

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością jest przerabiana również w okolicy umywalki i toalety. Umywalka powinna znajdować się na poziomie nieco wyżej niż kolana osoby będącej na wózku, a także być wyposażona w płaskie dno i krawędzie, które umożliwiają podjazd wózkiem. Przy umywalce zaleca się montaż baterii posiadającej uchwyt lekarski, pozwalające na wygodną regulację wody i odkręcenie nawet łokciem. Równie popularne są baterie elektroniczne z fotokomórką. Montowane nad umywalką lustro powinno być pod kątem, aby osoba z niepełnosprawnością mogła się w nim przejrzeć. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością powinna być wyposażona w toaletę, która będzie wyżej niż zwykła. Deska powinna być odpowiednio wyprofilowana, a przy samej toalecie warto zamontować specjalne poręcze.

wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością – sklep

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością może być stworzona z wykorzystaniem produktów, jakie oferuje nasz sklep. Nasza oferta została skonstruowana w taki sposób, aby z udziałem naszych artykułów mogła być zrobiona każdego rodzaju łazienka, w tym również dla osób w różnym stopniu niepełnosprawnych. Ponieważ chcemy dać naszym klientom dostęp do tego, co najlepsze, współpracujemy jedynie z dobrymi producentami urządzeń sanitarnych, takimi jak Roca, czy Koło. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością wyposażona produktami z naszego asortymentu będzie funkcjonalna i niezawodna.

Ponieważ wiemy, że wymaga ona innego podejścia przy wykończeniu niż zwykła łazienka, oferujemy także opcję projektu, dzięki czemu łazienka dla osób z niepełnosprawnością będzie całkowicie spełniała wszystkie potrzeby osoby z niej korzystającej. W trakcie projektowania uwzględniamy obowiązujące normy i przepisy. Staramy się, żeby każdy klient był całkowicie usatysfakcjonowany jakością świadczonych przez nas usług, dlatego każdorazowo podchodzimy do zlecenia indywidualnie. Chociaż łazienka dla osób z niepełnosprawnością musi spełnić wiele warunków, dbamy o to, by była jak najlepiej dopasowana pod kątem sprawności i potrzeb konkretnej osoby.

Wyposażenie łazienki dla osób z niepełnosprawnością w konkurencyjnej cenie

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością to także inna cena niż standardowa. Przede wszystkim pojawia się w niej wiele dodatkowych elementów, dlatego koszt już na wstępie rośnie. W zależności od tego, czego wymaga osoba z niepełnosprawnością, może się ich pojawić mniej lub więcej. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością może być wyposażona tańszym kosztem, jednak wtedy nie ma gwarancji, czy wszystkie elementy będą odpowiednio wytrzymałe.

Ich zakup u sprawdzonych producentów, to nieco wyższy koszt, jednak kupujący ma gwarancję, że zaopatruje łazienkę w produkty, która mają wszystkie niezbędne dokumenty, są odpowiednio wyprofilowane i w najwyższym stopniu będą spełniały swoją funkcję. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością, jaką można uzyskać przy współpracy z nami, to cena niższa niż w innych konkurencyjnych firmach. Zaletą jest także profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo przy wyborze poszczególnych elementów.

łazienki dla niepełnosprawnych - konurencyjna cena