Łazienka dla osób z niepełnosprawnością: brodzik

Osoby z niepełnosprawnością mają ograniczone pole manewru, jeżeli chodzi o ruch. Na swojej drodze mają wiele przeszkód, o których zazwyczaj się nie myśli. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością powinna posiadać odpowiednie wyposażenie, jak brodzik, poręcze, czy siedzisko pod prysznicem. A także przystosowaną do ich użytku umywalkę i toaletę. Dzięki temu osoba z niepełnosprawnością będzie mogła się swobodnie poruszać, przez co poczuje się bardziej komfortowo.

Jeżeli osoba z niepełnosprawnością ma problem z tym, aby samodzielnie stać i podnosić nogi, łazienka dla osób z niepełnosprawnością powinna mieć jak najniższy brodzik. Jego zamontowanie sprawi, że łatwiej będzie wejść pod prysznic. W tym przypadku istotne jest także to, żeby pod prysznicem pojawiło się siedzisko na wygodnej dla użytkownika wysokości. Nie bez znaczenia są również odpowiednie poręcze, które mają ułatwiać przejście z wózka na siedzisko.

łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością – brodzik, siedzisko, uchwyty

Łazienka dla osób z niepełnosprawnością powinna mieć brodzik, którego wielkość nie będzie mniejsza niż 100×100 cm. Natomiast jego powierzchnia musi posiadać spadek 1-2% w stronę kratki ściekowej. W sprzedaży są odpowiednio płytkie brodziki, które wykonane są z akrylu albo stali nierdzewnej. Mają one antypoślizgową powierzchnię, a ich spadek jest ukształtowany fabrycznie. dla osób z niepełnosprawnością uzupełniona o taki brodzik będzie optymalna dla jego użytkownika.

Jeżeli jednak ktoś będzie chciał całkowicie zrezygnować z brodzika, wtedy stosuje się odpowiednie maty antypoślizgowe. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością powinna być wyposażona w brodzik, umywalkę i toaletę wysokiej jakości. Wszystkie elementy będą intensywnie eksploatowane przez co muszą być wysokiej jakości. Wyroby, które znaleźć można na naszej stronie, doskonale będą spełniały te potrzeby, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Zaprojektowanie łazienki dla osób z niepełnosprawnością z brodzikiem

Każdego, dla kogo łazienka dla osób z niepełnosprawnością, a także wybór takich elementów, jak brodzik, uchwyty, czy siedzisko stanowią prawdziwe wyzwanie, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasza oferta obejmuje duży przekrój produktów, które są przygotowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Łazienka dla osób z niepełnosprawnością nie jest łatwa w organizacji, a brodzik i pozostałe elementy wyposażenia, dobiera się pod innym kątem.

Nasza firma posiada blisko trzydziestoletnie doświadczenie w branży, dlatego potrafimy klientowi podpowiedzieć, które rozwiązanie jest dla niego najlepsze. Jednocześnie łazienka dla osób z niepełnosprawnością, w której ma pojawić się brodzik, może zostać przez nas od początku do końca zaprojektowana. Z opcji tej skorzystało już wielu naszych klientów i wszyscy oni są usatysfakcjonowani z jakości świadczonych przez nas usług. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego jesteśmy pewni, że zaprojektowana przez nas łazienka dla osób z niepełnosprawnością wyposażona w płytki brodzik spełni wszystkie oczekiwania.