Łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością

Dom przystosowany do funkcjonowania osób z niepełnosprawnością musi posiadać wiele udogodnień. Łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością stanowi jeszcze większe wyzwanie. Chociaż jest wiele produktów przygotowanych pod kątem osób z niepełnosprawnością, nie ma ich zbyt dużo, jeśli chodzi o urządzenia stworzone z myślą o dzieciach. Łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością musi być tak przygotowana, by odpowiadała parametrami wiekowi i sprawności dziecka. Powinna być wygodna zarówno dla dziecka, jak i dla pielęgnujących je rodziców. Nie wolno zapominać o tym, że z wieloma czynnościami higienicznymi dziecko nie poradzi sobie samodzielnie, dlatego łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością ma uwzględniać też obecność dorosłego obok.

łazienka przystosowana dla niepełnosprawnych dzieci

Co powinno znaleźć się w łazience dla dzieci z niepełnosprawnością?

Istotne są wszystkie wysokości. Przykładowo łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością musi być wyposażona w umywalkę na wysokości 60 cm, o ile dziecko nie przekroczyło 12 lat. W przypadku dorosłych wysokość ta wynosi 80 cm. Podobnie wygląda to przy wszystkich elementach wyposażenia. Choroba dziecka jest dla rodziców czymś bardzo trudnym i są oni w stanie zrobić wszystko, by mu pomóc. Z tego właśnie względu łazienka dla niepełnosprawnych dzieci powinna być dopracowana pod każdym względem.

Uwzględnić trzeba wszystkie strefy pomieszczenia. Ważne jest to, czy łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością będzie wyposażona w prysznic z płytkim brodzikiem, czy będzie posiadała odpowiednie uchwyty i toaletę na poziomie wygodnym dla dziecka. Wyposażenie to będzie różne, w zależności od tego, jaki stopień niepełnosprawności ma dziecko i w jakim jest wieku. Łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością może być jednocześnie ładna, o czym staramy się przekonać naszych klientów, konsultując z nimi wizję przyszłego wykończenia wnętrza.

Łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością – indywidualny projekt

Ponieważ jej samodzielne stworzenie jest niezwykle trudne, rodziców i opiekunów zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością przygotowana z naszym udziałem, będzie potrafiła sprostać oczekiwaniom najmłodszych. Artykuły, które znalazły się w naszym asortymencie, zostały tak dobrane, by można było wyposażyć pomieszczenie całkowicie od początku do końca. Jednakże już sam etap planowana tego, jak będzie wyglądała łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością jest niezwykle ważny, dlatego warto z tym także zwrócić się do nas.

Profesjonalnie przygotowani pracownicy będą mogli podpowiedzieć, które produkty będą dla danego dziecka odpowiednie i wpłyną na jego komfort. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z możliwości zrobienia całościowego projektu wnętrza. Dzięki temu rodzice będą mieli pewność, że łazienka dla dzieci z niepełnosprawnością będzie ergonomiczna i uwzględni wszystkie niezbędne wymiary. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego łazienka będzie zaprojektowana pod kątem konkretnego użytkownika.