Łazienka dla niepełnosprawnych dzieci

Dom przystosowany do funkcjonowania osób niepełnosprawnych musi posiadać wiele udogodnień. Łazienka dla niepełnosprawnych dzieci stanowi jeszcze większe wyzwanie. Chociaż jest wiele produktów przygotowanych pod kątem osób niepełnosprawnych, nie ma ich zbyt dużo, jeśli chodzi o urządzenia stworzone z myślą o dzieciach. Łazienka dla niepełnosprawnych dzieci musi być tak przygotowana, by odpowiadała parametrami wiekowi i sprawności dziecka. Powinna być wygodna zarówno dla dziecka, jak i dla pielęgnujących je rodziców. Nie wolno zapominać o tym, że z wieloma czynnościami higienicznymi dziecko nie poradzi sobie samodzielnie, dlatego łazienka dla niepełnosprawnych dzieci ma uwzględniać też obecność dorosłego obok.

łazienka przystosowana dla niepełnosprawnych dzieci

Co powinno znaleźć się w łazience dla niepełnosprawnych dzieci?

Istotne są wszystkie wysokości. Przykładowo łazienka dla niepełnosprawnych dzieci musi być wyposażona w umywalkę na wysokości 60 cm, o ile dziecko nie przekroczyło 12 lat. W przypadku dorosłych wysokość ta wynosi 80 cm. Podobnie wygląda to przy wszystkich elementach wyposażenia. Choroba dziecka jest dla rodziców czymś bardzo trudnym i są oni w stanie zrobić wszystko, by mu pomóc. Z tego właśnie względu łazienka dla niepełnosprawnych dzieci powinna być dopracowana pod każdym względem.

Uwzględnić trzeba wszystkie strefy pomieszczenia. Ważne jest to, czy łazienka dla niepełnosprawnych dzieci będzie wyposażona w prysznic z płytkim brodzikiem, czy będzie posiadała odpowiednie uchwyty i toaletę na poziomie wygodnym dla dziecka. Wyposażenie to będzie różne, w zależności od tego, jaki stopień niepełnosprawności ma dziecko i w jakim jest wieku. Łazienka dla niepełnosprawnych dzieci może być jednocześnie ładna, o czym staramy się przekonać naszych klientów, konsultując z nimi wizję przyszłego wykończenia wnętrza.

Łazienka dla niepełnosprawnych dzieci – indywidualny projekt

Ponieważ jej samodzielne stworzenie jest niezwykle trudne, rodziców i opiekunów zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Łazienka dla niepełnosprawnych dzieci przygotowana z naszym udziałem, będzie potrafiła sprostać oczekiwaniom najmłodszych. Artykuły, które znalazły się w naszym asortymencie, zostały tak dobrane, by można było wyposażyć pomieszczenie całkowicie od początku do końca. Jednakże już sam etap planowana tego, jak będzie wyglądała łazienka dla niepełnosprawnych dzieci jest niezwykle ważny, dlatego warto z tym także zwrócić się do nas.

Profesjonalnie przygotowani pracownicy będą mogli podpowiedzieć, które produkty będą dla danego dziecka odpowiednie i wpłyną na jego komfort. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z możliwości zrobienia całościowego projektu wnętrza. Dzięki temu rodzice będą mieli pewność, że łazienka dla niepełnosprawnych dzieci będzie ergonomiczna i uwzględni wszystkie niezbędne wymiary. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego łazienka będzie zaprojektowana pod kątem konkretnego użytkownika.