Meble łazienkowe

Biorąc pod uwagę możliwości, jakie obecnie dają producenci wyposażenia wnętrz, meble łazienkowe nie powinny być postrzegane jedynie jako coś funkcjonalnego. Jeżeli domownicy nieco dłużej pomyślą nad wystrojem, można stworzyć niesamowitą aranżację, a meble łazienkowe będą z jednej strony wpływały na wygodne użytkowanie, z drugiej będą estetyczne wizualnie, przyciągając tym samym spojrzenia. Podczas tworzenia wystroju łazienki, pod uwagę bierze się szafki, półki, a od pewnego czasu także komody.

Planując zakup mebli łazienkowych

Bez względu na to, jaki styl będzie dominował w pomieszczeniu, meble łazienkowe nie są pierwszym etapem tworzenia wystroju. Najpierw należy zająć się armaturą. Po jej umiejscowieniu będzie dokładnie wiadomo, jak wygląda przestrzeń i co jeszcze może się w niej zmieścić. Mając w łazience umywalkę i kabinę prysznicową, łatwiej dobrać meble łazienkowe, aby lepiej komponowały się z całością.

Planując wystrój i przeglądając meble łazienkowe, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wymiary łazienki. Meble łazienkowe nie mogą zajmować za dużo miejsca, co często dzieje się w przypadku łazienek o mniejszym metrażu. Nie mogą też gubić się w ogromnej przestrzeni, co z kolei tyczy się dużych pomieszczeń. Meble łazienkowe muszą pozostawiać miejsce w okolicy umywalki, wanny, prysznica i toalety. Jedynie w ten sposób łazienka będzie komfortowa w użytkowaniu. Meble łazienkowe nie mogą w żaden sposób utrudniać dostępu do urządzeń sanitarnych.

Szeroki wybór mebli łazienkowych

Przeglądając dostępne meble łazienkowe każdy klient szybko zauważy, że w sprzedaży jest bardzo wiele wzorów i kolorów. Różnią się one także pod kątem stylistyki. Decydując się na określone modele, należy spojrzeć na nie pod kątem tego, czy będą dobrze współgrały ze ścianami i podłogą. Już na etapie planowania remontu, najlepiej zdecydować się co do tego, jakie kolory będą dominowały w łazience. Dzięki temu szybciej będzie można wybrać płytki ceramiczne i meble łazienkowe. Producenci tego typu produktów dokładają starań, aby ich oferta była jak najbardziej rozbudowana, dlatego bez trudu można znaleźć odcień, który całkowicie spełni oczekiwania.

Meble łazienkowe dostępne w naszej łazience, to także bogactwo materiałów, z jakich są wykonane. Jest drewno, są tworzywa sztuczne, ale coraz częściej można spotkać także metal i szkło. Każdy z tych surowców ma swoje zalety i wady i nie każdy z nich będzie pasował do każdej aranżacji i o tym nie wolno zapominać.

Meble łazienkowe wykonane ze szkła nie są polecane, jeżeli z łazienki korzystają dzieci, z kolei decydując się na meble łazienkowe drewniane, należy sprawdzić, czy zostały one pokryte specjalnym wodoodpornym lakierem. Biorąc pod uwagę to, że łazienka wiąże się ze specyficznym mikroklimatem, wszystkie meble łazienkowe, które mogą ulec uszkodzeniu na skutek działalności wilgoci, muszą zostać pokryte lakierem albo folią. Z kolei wszystkie okucia i zawiasy muszą być odporne na rdzę.

meble łazienkowe stylceramika

Meble łazienkowe, czyli jakie?

Planując meble łazienkowe w pierwszej kolejności myśli się o szafce. Zależnie od tego, jak będzie ona montowana, można wyróżnić kilka typów szafek. Jedną z najczęściej obecnych w łazience szafek, jest ta dopasowana do umywalki. Jest ona kupowana razem z armaturą i dobrze się z nią komponuje. Popularna jest też szafka wisząca, która na podłodze nie zajmuje miejsca, a pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni na ścianie. Meble łazienkowe nie mogą się obyć bez szafki stojącej, która jest stabilna i najczęściej zajmuje więcej miejsca niż szafki wiszące. W zależności od zapotrzebowania, szafki mogą być wyposażone w drzwiczki i półki albo szuflady.

Praktyczne i wygodne w użytkowaniu meble łazienkowe obejmują również słupki. Mogą one mieć nawet 2 metry wysokości i posiadać kilka drzwiczek. Wiele z nich zawiera kosz na pranie, który umożliwia ukrycie brudnych ubrań. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, meble łazienkowe tego rodzaju, często są dodatkowo przykręcane do ściany. Jeżeli klient woli niższe meble, warto wziąć pod uwagę półsłupki, które nie przekraczają metra wysokości. W nich również może znajdować się kosz na brudne ubrania. Dla zwiększenia ergonomii montuje się półki. Te meble łazienkowe pozwalają na łatwy dostęp do przyborów, z których korzysta się najczęściej. Łatwo też podzielić przestrzeń na poszczególne grupy kosmetyków.

Meble łazienkowe z naszej oferty

Nasza oferta obejmuje produkty z każdej wymienionej kategorii. Meble łazienkowe, jakie można u nas znaleźć pochodzą od takich producentów, jak Antado, Roca, Koło, Cersanit, Elita i Defra. Są to renomowane marki, których wyroby cieszą się dużą popularnością przez jakość ich wykonania oraz wysoką estetykę. Chcemy, aby meble łazienkowe, w jakie zaopatrują się u nas klienci, spełniały oczekiwania wszystkich domowników. Przez rozbudowaną ofertę, dajemy dostęp do modeli, które dają ogromne możliwości w zakresie doboru kolorów i stylistyki. Wszystkie one są w korzystnych dla klienta cenach.