Płytki łazienkowe Lubuskie

Styl Ceramika posiada obecnie już sześć salonów w województwie lubuskiem: w Sulęcinie, Kostrzynie, Gorzowie, Międzyrzeczu, Słubicach oraz w Świebodzinie. U nas znajdą Państwo szeroki wybór płytek ceramicznych renomowanych firm, polskich i zagranicznych, takich jak Cersanit, Paradyż, Tubądzin, Opoczno, Saloni Ceramica, Porcelanosa, Ibero Porcelanico i wielu innych. Oferujemy płytki łazienkowe w szerokiej gamie kolorystycznej, płytki gładkie, w delikatne desenie i o zdecydowanym wzornictwie. W salonach Styl Ceramika znajdziecie Państwo płytki do łazienki w pełni odpowiadające wszelkim oczekiwaniom – nasze płytki pozwalają stworzyć estetyczne wnętrza utrzymane w różnorodnej stylistyce w korzystnych cenach. Nasi profesjonalni doradcy pomagają Klientom zaprojektować idealną łazienkę z zastosowaniem dostępnych produktów, służą fachową poradą na każdym etapie dokonywania zakupu, a także wyjaśniają wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – w jednym z salonów Styl Ceramika i na naszej stronie internetowej.

płytki łazienkowe

Wybór płytek do łazienki – nasi doradcy w salonach w lubuskiem pomogą Ci urządzić idealną łazienkę

Urządzanie łazienki najlepiej zacząć od wyboru kolorystyki płytek. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, natomiast ciemne i intensywne, nie posiadając tej właściwości, nie są zalecane do małych łazienek. Świetnie nadają się za to do przestronnych łazienek z dostępem do światła dziennego, którym nadają niepowtarzalnego charakteru. Kolejnym krokiem jest wybór rozmiaru płytek. Warto mieć na uwadze fakt, że płytki o większych wymiarach mają zdolność optycznego powiększania przestrzeni, szczególnie jeśli utrzymane są w jasnych barwach. Efekt ten ulega wzmocnieniu przy zastosowaniu płytek z połyskiem. Małe płytki łazienkowe zaleca się umieszczać jedynie na niewielkich przestrzeniach, co dotyczy zarówno małych, jak i większych łazienek.

Przy wyborze płytek należy wziąć pod uwagę również ich parametry techniczne. Pierwszym istotnym parametrem jest klasa ścieralności – im jest ona wyższa, tym mocniejsze są płytki łazienkowe. Drugim ważnym współczynnikiem parametr antypoślizgowy – na podłodze powinien być wyższy niż na ścianach, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom łazienki. Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania na podłodze płytek szkliwionych, które mają bardzo śliską powierzchnię. Warto też pamiętać, że im wyższy współczynnik antypoślizgowości, tym większa jest chropowatość powierzchni – ma to istotny wpływ na łatwość utrzymania czystości płytek.