Płytki Opoczno

Opoczno to renomowana polska firma, rozpoznawana i ceniona nie tylko w kraju, ale i za granicą, produkująca wyroby ceramiczne – płytki o przeznaczeniu wewnętrznym i zewnętrznym. Opoczno słynie z płytek łazienkowych – płytki Opoczno zdobiły łazienki Polaków już niemal wiek temu. Marka ta posiada bogatą tradycję – firma powstała w 1883 roku. Ponad 130 lat działalności, zróżnicowane, innowacyjne wzornictwo, a także niezmiennie wysoka jakość i wytrzymałość wyrobów sprawiły, że producent od dziesiątków lat cieszy się niezmiennie renomą w Polsce i poza granicami kraju.

Płytki Opoczno – historia fabryki

Początki zakładów ceramicznych w Opocznie sięgają roku 1883 – wtedy to Jan Dziewulski i Władysław Lange uruchomili pierwszą fabrykę. Płytki Opoczno od samego początku cieszyły się dużym uznaniem, o czym świadczą liczne nagrody przyznane fabryce na przełomie wieków. Po pierwszej wojnie światowej wznowiono działalność w 1924 roku, inwestując między innymi w budowę nowej fabryki – w tym okresie produkcja płytek ceramicznych zaczęła sukcesywnie wzrastać. Po drugiej wojnie światowej, w latach 50., 60. i 70. zakłady przeżywały prawdziwy rozkwit. Momentem przełomowym był rok 2000, kiedy to zakłady Opoczno zostały sprywatyzowane. W tym samym roku działalność rozpoczął najnowocześniejszy w Polsce zakład produkcyjny – „Mazowsze”. W roku 2007 doszło do połączenia opoczyńskich zakładów z grupą Cersanit. Marka Opoczno do dziś cieszy się renomą i uznaniem wśród klientów, dostarczając zarówno produktów wysokiej jakości, jak i inspiracji w kreowaniu wnętrz.

fabryka płytek opoczno

płytki opoczno oferta

Oferta płytek Opoczno

Zakłady Opoczno od ponad 130 lat inspiruje kolejne pokolenia Polaków, oferując produkty charakteryzujące się zarówno wysoką jakością, jak i niepowtarzalną wartością estetyczną. Marka wyróżnia się wyjątkowo atrakcyjnym wzornictwem, które łączy najnowsze trendy w dziedzinie wystroju i wykończenia wnętrz z klasycznym kanonem piękna. Współpraca z najlepszymi pracowniami wzorniczymi owocuje tworzeniem wyjątkowych kolekcji płytek. Niepowtarzalny, elegancki styl płytek i innych wyrobów ceramicznych Opoczno od dziesięcioleci trafia w indywidualne gusta klientów.

W naszym sklepie mogą Państwo wybierać spośród szerokiej gamy najwyższej jakości opoczyńskich płytek. Wśród kolekcji płytek znajdują się zarówno stonowane, klasyczne aranżacje, nadające się do każdej łazienki, jak i wzornictwo zdecydowane, obok którego nie można przejść obojętnie. Najnowsze kolekcje to rozwiązania dla każdego – z jednej strony eleganckie płytki w stonowanych odcieniach chłodnych barw, dzięki którym każde wnętrze nabierze elegancki i jasności, z drugiej – kolekcje dla odważnych, łączące intensywne kolory.

Płytki Opoczno w najnowszych odsłonach to także odpowiedź na cieszący się rosnącą popularnością trend na zastosowanie surowego drewna – najnowsze kolekcje proponują jedne z najpiękniejszych płytek, które subtelnie odzwierciedlają piękno tego surowca. Kolekcje z serii Natural Wood łączą owe surowe piękno z zaletami płytek ceramicznych najwyższej jakości, pozwalając stworzyć niepowtarzalne, jasne i przytulne aranżacje.

Walory użytkowe płytek Opoczno

Płytki Opoczno to nie tylko niepowtarzalny styl i wyszukane kolekcje, które trafią w gust każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. To też najwyższa jakość wykonania, uzyskiwana dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji. Wyroby marki Opoczno tworzone są z najwyższej jakości materiałów. Wśród szerokiej gamy wyrobów znajdują się płytki ceramiczne o różnych parametrach technicznych i w zróżnicowanych cenach, dzięki którym każdy może pozwolić sobie na tę odrobinę luksusu, jaką dają produkty marki Opoczno. Płytki Opoczno cechują się wysoką wytrzymałością na oddziaływanie takich czynników zewnętrznych jak wilgoć czy różnice temperatur, wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, zarysowania i zginanie. Są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na oddziaływanie detergentów.